| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Black / Flat |
| Pullback | 0" / 0 mm (0") / 0 mm |
| Rise | 50.8 mm / 50,8 mm (2") / 2" |
| Clamping Diameter | 22 mm (7/8") / 22 mm / 7/8" |
| Type | Handlebar |
| Units | Kit |
| Riding Style | ATV / Off-Road / Street |
| Finish | Flat |
| Base Color | Black |
| Style | Straight |
| Material | Aluminum |
| Product Name | Riser |
- Only fits 7/8 Bars
- Will work with any bolt pattern due to hollow design
- 6061 extruded aluminum
- Use included caps or OEM caps
- Two clamps are included in each kit
- Risers for ATVs and motorcycles with 7/8" bars
- M8x1.25 Bolts included
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black