| Specification | Value |
|---|---|
| Mirror Head Width | 7-1/8" |
| Mirror Head Shape | Oblong |
| Riding Style | Street |
| Mirror Style | Flame |
| Product Name | Mirror |
| Style | Milled |
| Color/Finish | Silver / Chrome |
| Material | Billet Aluminum |
| Mounting Location | Handlebar |
| Mounting Style | Screw-In |
| Type | Side View |
| Mirror Head Height | 2-3/4" |
| Mounting Position | Right |
| Stem Length | 7-3/4" |
| Units | Each |
- Includes all necessary hardware to fit just about any custom/stock harley or metric cruiser
- Eliminates unsightly adjustment screws on the back of the mirror head
- Unique stainless steel pivot rides in a special nylon bushing
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Silver