| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Black |
| Length | 305 mm / 12" |
| Style | Temperature Gauge |
| Base Color | Black |
| Units | Each |
| Riding Style | Street |
| Outside Diameter | 57.2 mm / 2-1/4" |
| Product Name | Oil Cooler |
| Features | For 1"- 1-1/4" Frame Tubing |
| Material | CNC Billet Aluminum |
- Come with AN #6 fittings (use with -6 lines found in most speed shops)
- Kit mounts to frame tubes with supplied clamps and reducers
- CNC-machined from billet aluminum
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black