| Specification | Value |
|---|---|
| Length | 12" / 305 mm |
| Riding Style | Street |
| Outside Diameter | 2-1/4" / 57.2 mm |
| Color/Finish | Chrome |
| Product Name | Oil Cooler |
| Material | CNC Billet Aluminum |
| Base Color | Silver |
| Features | For 1"- 1-1/4" Frame Tubing |
| Style | Temperature Gauge |
| Units | Each |
- Come with AN #6 fittings (use with -6 lines found in most speed shops)
- Kit mounts to frame tubes with supplied clamps and reducers
- CNC-machined from billet aluminum
- Color:
- Silver