| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Width | 15" |
| Clamp Diameter | 19.1 mm / 3/4" |
| Length | 10" |
| Units | Each |
| Features | Round / Includes American Flag |
| Type | Saddlebag |
| Product Name | Flag Mount |
| Mounting Position | Rear |
| Riding Style | Street |
- Polished black Teflon mounts attach 3/4" saddlebag bars; will not crack chrome on bag bar
- Features a strong bore fitting
- Includes an American flag
- Other flags are available; sold separately
- Made in the U.S.A.