| Specification | Value |
|---|---|
| Spring Rate | 25.00 lb/in - 40.00 lb/in |
| Length | 22.50" |
| Outside Diameter | 1.21" |
| Riding Style | Street |
| Product Name | Spring |
| Units | Pair |
| Type | Fork |
- High-quality precision-wound chrome silicon steel
- Progressive spring rate for the perfect balance of bottoming out resistance that retains a plush ride
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1987-2007 | Kawasaki | KLR650 |