| Specification | Value |
|---|---|
| Outside Diameter | 48,00 mm (1,89") |
| Riding Style | Street / Off-Road |
| Thickness | 0.43" / 11,00 mm (0,43") |
| Units | Kit |
| Inside Diameter | 35,00 mm (1,38") |
| Product Name | Seal |
| Type | Fork |
- Genuine NOK replacement fork seals and wipers
- Sold in sets of two fork seals and two wipers
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1987-1991 | Honda | CR80R |
| 2003-2017 | Honda | CRF150F |
| 1979-1980 | Honda | XR250 |
| 1979-1980 | Honda | XL250S |
| 1986-1991 | Kawasaki | KX80 |
| 1989-2001 | Suzuki | RM80 |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes