| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Seal |
| Inside Diameter | 37,00 mm (1,46") |
| Thickness | 11,00 mm (0,43") / 0.43" |
| Riding Style | Off-Road / Street |
| Outside Diameter | 50,00 mm (1,97") |
| Type | Fork |
| Units | Kit |
- Genuine NOK replacement fork seals and wipers
- Sold in sets of two fork seals and two wipers
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2010, 2011, 2013, 2014 | Suzuki | RM 85 |
| 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2012 | Suzuki | RM85L |
| 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2012, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 | Suzuki | RM85 |
| 2002, 2009, 2010, 2011, 2013, 2014, 2015, 2016 | Suzuki | RM 85 L |
| 2003-2007 | Honda | CR85R |
| 2003-2019 | Honda | CRF230F |
| 1996-2002 | Honda | CR80RB Expert |
| 2007-2026 | Honda | CRF150R |
| 2007-2009 | Honda | CRF150R Expert |
| 1981-1983 | Honda | XR250R |
| 1996-2002 | Honda | CR80R |
| 2008-2009 | Honda | CRF230L |
| 2003-2007 | Honda | CR85RB Expert |
| 1981 | Honda | XL250S |
- MAP:
- Yes