| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Street / Off-Road |
| Thickness | 0.35" / 9,00 mm (0,35") |
| Inside Diameter | 43,00 mm (1,69") |
| Type | Fork |
| Outside Diameter | 52,90 mm (2,08") |
| Product Name | Seal |
| Units | Kit |
- Genuine NOK replacement fork seals and wipers
- Sold in sets of two fork seals and two wipers
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2000-2002 | KTM | 250 EXC |
| 2000-2002 | KTM | 125 SX |
| 2000-2002 | KTM | 380 EXC |
| 2000-2002 | KTM | 520 SX |
| 2000-2002 | KTM | 250 EXC-R |
| 2004-2011 | KTM | 105 SX |
| 2000-2002 | KTM | 520 EXC Racing 4-Stroke |
| 2003-2016 | KTM | 85 SX |
| 2012-2015 | KTM | 350 Freeride |
| 2000-2002 | KTM | 250 SX |
| 2000-2002 | KTM | 300 EXC |
| 2000-2002 | KTM | 380 SX |
| 2000-2002 | KTM | 125 EXC |
| 2014-2017 | KTM | Freeride 250 R |
| 2000-2001 | KTM | 400 LC4 |
| 2017 | KTM | 85 SX (17/14) |
| 2015 | KTM | Freeride E-SX |
| 2015 | KTM | Freeride E-XC |
| 2014-2017 | Husqvarna | TC85 17/14 |
| 2009-2013 | Husqvarna | TC 85 |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes