| Specification | Value |
|---|---|
| Units | Kit |
| Product Name | Seal |
| Inside Diameter | 45,00 mm (1,77") |
| Type | Fork |
| Thickness | 0.43" / 11,00 mm (0,43") |
| Outside Diameter | 55,00 mm (2,17") |
| Riding Style | Off-Road |
- Genuine NOK replacement fork seals and wipers
- Sold in sets of two fork seals and two wipers
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1991-1995 | Suzuki | RM125 |
| 1999-2000 | Suzuki | RMX 250 |
| 1991-1998 | Suzuki | RMX250 |
| 1991-1995 | Suzuki | RM250 |
| 1989-1991 | Honda | CR500R |
| 1990-1991 | Honda | CR125R |
| 1989-1991 | Honda | CR250R |
- MAP:
- Yes