| Specification | Value |
|---|---|
| Units | Kit |
| Outside Diameter | 58,00 mm (2,28") |
| Product Name | Seal |
| Thickness | 0.37" / 9,40 mm (0,37") |
| Type | Fork |
| Inside Diameter | 48,00 mm (1,89") |
| Riding Style | Off-Road |
- Genuine NOK replacement fork seals and wipers
- Sold in sets of two fork seals and two wipers
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2016-2025 | Suzuki | RMZ250 |
| 2015-2016 | Honda | CRF450R |
| 2013-2014 | Kawasaki | KX450F |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes