| Specification | Value |
|---|---|
| Mounting Location | Handlebar |
| Product Name | Mirror |
| Mirror Head Width | 5-1/4" |
| Units | Each |
| Mirror Style | Denali |
| Material | Aluminum |
| Mirror Curvature | Convex |
| Mounting Position | Left / Right |
| Style | Dual Sport / Universal |
| Type | Side View |
| Color/Finish | Black |
| Mirror Head Height | 3-1/2" |
| Mounting Style | Screw-In |
| Stem Length | 7" |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Riding Style | Off-Road |
- Mirror end has a 1" ball for use with RAM mounts; can be easily adjusted or folded out of the way when mounted
- Mirror body is CNC-machined billet aluminum
- Convex rear view for a wider field of vision
- Overall length is 7"
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black