| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Street |
| Color/Finish | Clear |
| Model | New Generation |
| Product Name | Windshield |
| Units | Each |
| Width | 10-1/2" / 26.5 cm |
| Material | Acrylic (PMMA) |
| Thickness | 3 mm |
| Type | Naked Bike |
| Height | 10-1/2" / 26.5 cm |
- Made of 3 mm high-impact acrylic
- Non-round headlights provide a perfect fit and finish
- Aerodynamic tests are supplied with most windscreens
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2012-2019 | KTM | 690 Duke |
| 2012-2017 | KTM | 690 Duke R |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Clear