| Specification | Value |
|---|---|
| Model | New Generation |
| Product Name | Windshield |
| Color/Finish | Dark Smoke |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Height | 29.5 cm / 11-5/8" |
| Width | 37 cm / 14-1/2" |
| Material | Acrylic (PMMA) |
| Thickness | 3 mm |
| Type | Naked Bike |
- Made of 3 mm high-impact acrylic
- Non-round headlights provide a perfect fit and finish
- Aerodynamic tests are supplied with most windscreens
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2015-2018 | Honda | CB300F |
- Color:
- Smoke