| Specification | Value |
|---|---|
| Height | 32 cm / 12-1/2" |
| Riding Style | Street |
| Thickness | 3 mm |
| Type | Naked Bike |
| Width | 11-1/2" / 29 cm |
| Material | Acrylic (PMMA) |
| Model | New Generation |
| Color/Finish | Light Smoke |
| Product Name | Windshield |
| Units | Each |
- Made of 3 mm high-impact acrylic
- Non-round headlights provide a perfect fit and finish
- Aerodynamic tests are supplied with most windscreens
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2019, 2020, 2021, 2022, 2024 | Husqvarna | Svartpilen 401 |
| 2018-2020 | Husqvarna | Vitpilen 401 |
- Color:
- Smoke