| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Windshield |
| Height | 12-1/2" |
| Units | Each |
| Color/Finish | Smoke |
| Riding Style | Street |
| Material | Acrylic (PMMA) |
| Thickness | 3 mm |
| Type | Naked Bike |
| Model | New Generation |
| Width | 9-3/4" |
- Made of 3mm high-impact acrylic
- Designed through virtual wind tunnel, offering better aerodynamics
- Non-round headlight-specific windscreen that provides a perfect fit and finish
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2021-2024 | Yamaha | MT-07 |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Smoke