| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Windshield |
| Height | 13" / 33 cm |
| Width | 9-1/2" / 24 cm |
| Model | New Generation |
| Color/Finish | Dark Smoke |
| Material | Acrylic (PMMA) |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Type | Naked Bike |
| Thickness | 3 mm |
- Made of 3 mm high-impact acrylic
- Non-round headlights provide a perfect fit and finish
- Aerodynamic tests are supplied with most windscreens
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2018, 2020 | Suzuki | GSX-S750 |
| 2017, 2019 | Suzuki | GSX-S 750 |
- Color:
- Smoke