| Specification | Value |
|---|---|
| Model | New Generation |
| Product Name | Windshield |
| Width | 12-3/8" / 31.5 cm |
| Height | 42 cm / 16-1/2" |
| Thickness | 3 mm |
| Material | Acrylic (PMMA) |
| Type | Naked Bike |
| Color/Finish | Dark Smoke |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
- Made of 3 mm high-impact acrylic
- Non-round headlights provide a perfect fit and finish
- Aerodynamic tests are supplied with most windscreens
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2014-2016 | KTM | 1290 Super Duke R |
- Color:
- Smoke