| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Orange |
| Units | Each |
| Material | Acrylic (PMMA) |
| Type | Naked Bike |
| Height | 16-1/4" |
| Width | 13" |
| Product Name | Windshield |
| Riding Style | Street |
| Model | New Generation |
| Thickness | 3 mm |
- Made of 3mm high-impact acrylic
- Designed through virtual wind tunnel, offering better aerodynamics
- Non-round headlight-specific windscreen that provides a perfect fit and finish
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2020-2022 | KTM | 1290 Super Duke R |
| 2022-2023 | KTM | 1290 Super Duke R EVO |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Orange