| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Acrylic (PMMA) |
| Thickness | 3 mm |
| Type | Naked Bike |
| Width | 35 cm / 13-3/4" |
| Units | Each |
| Product Name | Windshield |
| Height | 17-1/2" / 44.5 cm |
| Model | New Generation |
| Color/Finish | Dark Smoke |
| Riding Style | Street |
- Made of 3 mm high-impact acrylic
- Non-round headlights provide a perfect fit and finish
- Aerodynamic tests are supplied with most windscreens
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2014-2018 | Ducati | Diavel |
- Color:
- Smoke