| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Clear |
| Model | New Generation |
| Product Name | Windshield |
| Width | 41.5 cm / 16-1/4" |
| Height | 18-1/2" / 47 cm |
| Material | Acrylic (PMMA) |
| Thickness | 3 mm |
| Type | Naked Bike |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
- Made of 3 mm high-impact acrylic
- Non-round headlights provide a perfect fit and finish
- Aerodynamic tests are supplied with most windscreens
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2017-2022 | Kawasaki | EN650 Vulcan S ABS Cafe |
| 2015-2025 | Kawasaki | EN650 Vulcan S |
- Color:
- Clear