| Specification | Value |
|---|---|
| Height | 50 cm / 19-3/4" |
| Material | Acrylic (PMMA) |
| Type | Naked Bike |
| Units | Each |
| Width | 13-3/4" / 35 cm |
| Thickness | 3 mm |
| Color/Finish | Smoke |
| Model | New Generation |
| Product Name | Windshield |
| Riding Style | Street |
- Made of 3 mm high-impact acrylic
- Non-round headlights provide a perfect fit and finish
- Aerodynamic tests are supplied with most windscreens
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2018-2021 | Yamaha | MT-10 |
| 2016-2017 | Yamaha | FZ-10 |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Smoke