| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Black |
| Product Name | Windshield |
| Width | 20-1/2" |
| Model | New Generation |
| Material | Acrylic (PMMA) |
| Riding Style | Street |
| Thickness | 3 mm |
| Type | Tourer |
| Height | 24-3/4" |
| Units | Each |
- Made of 3 mm high-impact acrylic
- Designed through virtual wind tunnel, offering better aerodynamics
- Non-round headlight-specific windscreen that provides a perfect fit and finish
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2024-2025 | KTM | 1390 Super Duke R Evo |
- Color:
- Black