| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Dark Smoke |
| Model | New Generation |
| Product Name | Windshield |
| Height | 12-3/4" / 32.5 cm |
| Units | Each |
| Width | 12-1/2" / 32 cm |
| Riding Style | Street |
| Material | Acrylic (PMMA) |
| Thickness | 3 mm |
| Type | Naked Bike |
- Made of 3 mm high-impact acrylic
- Non-round headlights provide a perfect fit and finish
- Aerodynamic tests are supplied with most windscreens
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2017-2020 | Honda | CMX300 Rebel 300 |
| 2017-2020 | Honda | CMX500 Rebel 500 ABS |
| 2019-2020 | Honda | CMX300 Rebel 300 ABS |
| 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2024 | Honda | CMX500 Rebel 500 |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Smoke