| Specification | Value |
|---|---|
| Model | Rally |
| Units | Each |
| Material | Polycarbonate / Aluminum / ABS Plastic |
| Width | 12-3/8" |
| Product Name | Windshield |
| Color/Finish | Clear |
| Height | 18-1/8" |
| Riding Style | Off-Road / Street |
| Type | Enduro |
| Thickness | 3 mm |
- The Rally semi-fairing is the complement for your motorcycle that will provide better aerodynamics thanks to its clear screen that deflects the air, improving the protection of the rider
- The new semi-fairing will also give you the possibility of adapting navigation accessories and that they are fully protected against impacts or splashes
- In addition, it has two long-distance and adjustable LED headlights, which will provide excellent lighting to your vehicle
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2014-2021 | Husqvarna | FE250 |
| 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2023 | Husqvarna | FE450 |
| 2014-2016 | Husqvarna | TE125 |
| 2020-2023 | Husqvarna | TE150i |
| 2014-2017 | Husqvarna | TE250 |
| 2018-2023 | Husqvarna | TE250i |
| 2014-2017 | Husqvarna | TE300 |
| 2017-2019 | Husqvarna | TX 125 |
| 2020, 2021, 2023 | Husqvarna | FE501S |
| 2014-2022 | Husqvarna | FE501 |
| 2014-2023 | Husqvarna | FE350 |
| 2018-2023 | Husqvarna | TE300i |
| 2023 | Husqvarna | FE350S |
| 2013 | Husqvarna | TE 250 |
| 2022 | Husqvarna | FE 450 |
| 2022 | Husqvarna | FE 250 |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Clear