| Specification | Value |
|---|---|
| Spring Rate | 25.80 lb/in |
| Product Name | Spring |
| Outside Diameter | 35.80 mm |
| Riding Style | Off-Road |
| Type | Fork |
| Units | Pair |
| Length | 18.58" |
- High stiffness-to-mass ratio, shot-peened, heat-treated and preset chrome silicon steel
- Accurate rates to within 2%
- Accuracy and performance
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1997-2000 | Honda | CR125R |
- Supplier:
- Parts Unlimited