| Specification | Value |
|---|---|
| Length | 19.80 mm / 0.78" |
| Color/Finish | Shot Peened / Silver |
| Type | Shock Spring Collar |
| Units | Each |
| Inside Diameter | 2.15" |
| Product Name | Adapter |
| Mounting Position | Front |
| Outside Diameter | 2.24" |
| Riding Style | Off-Road |
- Shock collar adapter for rear shock
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1986 | Honda | ATC250R |
| 2003-2017 | Honda | ST1300 |
| 2010-2011 | BMW | S1000RR |
| 2008-2010 | Kawasaki | ZX1000 Ninja ZX-10R |
- Supplier:
- Parts Unlimited