| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Adapter |
| Length | 32.80 mm / 1.29" |
| Mounting Position | Front |
| Outside Diameter | 2.24" |
| Type | Shock Spring Collar |
| Inside Diameter | 2.24" |
| Riding Style | Off-Road |
| Units | Each |
| Color/Finish | Silver / Shot Peened |
- Shock collar adapter for rear shock
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2011 | Honda | GL1800 Gold Wing |
| 2007-2008 | Honda | GL1800HPN Gold Wing Audio/Comfort/Navi |
| 2006, 2009, 2010, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 | Honda | GL1800HP Gold Wing Audio/Comfort |
| 1983-1985 | Honda | XR350R |
| 2009 | Kawasaki | KRF750 Teryx FI 4x4 LE Sport |
| 2010-2011 | Kawasaki | KRF 750 Teryx FI 4x4 LE Sport |
| 2018-2019 | Yamaha | Tracer 900 |
| 2014-2017 | Yamaha | FJ-09 |
| 2011-2013 | BMW | G650GS |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Silver