| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | ATV / Street |
| Units | Each |
| Length | 0.35" / 9.00 mm |
| Inside Diameter | 2.28" |
| Mounting Position | Front |
| Color/Finish | Shot Peened / Silver |
| Outside Diameter | 2.40" |
| Type | Shock Spring Collar |
| Product Name | Adapter |
- Shock collar adapter for rear shock
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2008-2010 | Polaris | Outlaw 450 MXR |
| 2008-2010 | Polaris | Outlaw 450 S |
| 2008-2010 | Polaris | Outlaw 525 S |
| 2008-2010 | Polaris | Outlaw 525 IRS |
| 2003-2007 | Polaris | Predator 500 |
| 2006, 2007, 2008, 2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 | Yamaha | FZS1000 FZ1 |
| 2018-2023 | Yamaha | MT-10 |
- Supplier:
- Parts Unlimited