| Specification | Value |
|---|---|
| Closure | Magnetic |
| Color/Finish | Black |
| Height | 2-7/8" |
| Features | Waterproof |
| Length | 18,73 cm (7-3/8") / 7-3/8" / 18.73 cm |
| Product Name | Goggle Bag |
| Riding Style | UTV |
| Width | 3-3/8" |
| Units | Each |
- Rigid UTV sunglasses holder for quick access to dust-free shades
- Mountable on ANY flat surface or 1.25-2 roll bars with an ultra-durable semi-rigid, EVA molded structure
- Magnetic closure to prevent clogged zippers
- Quick access to sunglesses with a single hand
- Install to dozens of locations using fastening strips or heavy-duty adhesive
- Adhesion pad included for surface mounting
- Works with standard and safety glasses; fits some motocross goggles
- Waterproof design is easy to clean
- Pressure wash safe
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black