| Specification | Value |
|---|---|
| Amps | 25 A |
| Product Name | Rectifier Regulator |
| Color/Finish | Black |
| Units | Each |
| Riding Style | Watercraft |
| Watts | 300 W |
| Output Voltage | 12 V |
- Heavy duty and improved regulator rectifier
- Precise voltage control, eliminates light burnout
- For use with all standard halogen and quartz lights
- Reduce flickering and dimming
- Simple installation
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2002-2003 | Polaris | Freedom |
| 2000-2004 | Polaris | Virage |
| 2001-2002 | Polaris | Virage TX |
| 2001-2002 | Polaris | Genesis |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black