| Specification | Value |
|---|---|
| Mounting Position | Saddlebag / Rear |
| Filament/Function | Dual |
| Style | Cat-Eye |
| Riding Style | Street |
| Height | 1" |
| Lens Color | Red |
| Product Name | Taillight |
| Type | Brake Light / Running Light |
| Housing Color | Chrome |
| Length | 6-3/4" |
| Bulb Type | LED |
| Units | Kit |
| Width | 2-5/8" |
- LED design; has brake, running and turn signal capabilities
- Mounts to flat surfaces and come with gaskets
- Use OEM plugs/connectors or can be spliced into existing wiring harness
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Chrome