| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Street |
| Features | Fender Spacers Included |
| Units | Each |
| Style | Rambler |
| Fender Width | 4-1/2" |
| Material | Steel |
| Mounting Position | Front |
| Finish | Raw |
| Height | 9" |
| Straight Line Length | 27-1/4" |
| Color/Finish | Unfinished |
| Contour Length | 36" |
| Product Name | Fender |
- Made from 16-gauge steel with an unfinished, raw steel finish
- Made in the USA
- Length given is the contour length
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2006, 2007, 2008, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 | Harley-Davidson | FXDWG Dyna Wide Glide |
| 2006 | Harley-Davidson | FXDWGI Dyna Wide Glide |
- Supplier:
- Parts Unlimited