| Specification | Value |
|---|---|
| Model | Sporty Short |
| Product Name | Fender |
| Color/Finish | Unfinished |
| Material | Steel |
| Finish | Raw |
| Fender Width | 6" |
| Mounting Position | Front |
| Riding Style | Street |
| Style | Retro |
| Units | Each |
| For Wheel Size | 19" |
| Straight Line Length | 22" |
- Sporty short front fender
- Easy way to give a bike a retro look
- 14-gauge stamped steel construction
- Laser-trimmed for accuracy
- 6" wide at the bolting surface
- Made in the USA
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2015-2020 | Harley-Davidson | FLTRXS Road Glide Special |
| 2015, 2017, 2018, 2019, 2020 | Harley-Davidson | FLTRX Road Glide |
| 2014-2020 | Harley-Davidson | FLHXS Street Glide Special |
| 2014-2019 | Harley-Davidson | FLHTCU Electra Glide Ultra Classic |
| 2016-2019 | Harley-Davidson | FLTRU Road Glide Ultra |
| 2015-2020 | Harley-Davidson | FLRT Freewheeler |
| 2015-2020 | Harley-Davidson | FLHTK Ultra Limited |
| 2014-2020 | Harley-Davidson | FLHX Street Glide |
| 2014-2020 | Harley-Davidson | FLHR Road King |
| 2015-2019 | Harley-Davidson | FLHTKL Ultra Limited Low |
| 2014-2020 | Harley-Davidson | FLHTCUTG Tri Glide Ultra |
| 2015-2016 | Harley-Davidson | FLHTCUL Electra Glide Ultra Classic Low |
| 2014 | Harley-Davidson | FLHTK Electra Glide Ultra Limited |
| 2016 | Harley-Davidson | FLTR Road Glide |
- Supplier:
- Parts Unlimited