| Specification | Value |
|---|---|
| Housing Material | Die-Cast Aluminum |
| Product Name | Light Bar |
| For Make | Universal |
| Height | 4-13/16" |
| Number of Bulbs | 24 |
| Width | 2-9/16" |
| Bulb Type | LED |
| Units | Kit |
| Riding Style | ATV / UTV |
| Watts | 84 W |
| Lens Color | Clear |
| Shape | Rectangular |
| Mounting Style | Bolt-On |
| Length | 30" |
- Change your light color with the swipe of a finger
- Pure white light with 16 million selectable colors as a backlight, controlled by a mobile app
- Multi-mount system offers side and bottom options for lightbar placement
- 10 to 30 V input voltage
- 2280 raw lm
- Brackets ,mounting pads, stainless steel screens, allen keys and pigtail harness included for installation
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Clear