| Specification | Value |
|---|---|
| Base Color | Black |
| Style | Half-Moon |
| Thickness | 2" |
| Width | 10" |
| Height | 8" |
| Model | Dominator |
| Color/Finish | Black |
| Decoration | Textured |
| Product Name | Pad |
| Units | Kit |
| Material | Vinyl |
| Riding Style | Street |
- Pad can be mounted using OEM/aftermarket bolt pattern or can mount using included chrome brackets
- Mount to Harley-Davidson accessory sissy bars and most popular aftermarket brands with 5" width
- Made in the U.S.A.
- Color:
- Black