| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Street |
| Model | Drifter |
| Features | Detachable Yoke |
| Shape | Slant |
| Material | Synthetic Leather |
| Units | Pair |
| Width | 24" |
| Closure | Quick Release |
| Product Name | Saddlebag |
| Size | Extra Jumbo |
| Base Color | Black |
| Height | 11" |
| Color/Finish | Black |
| Depth | 7" |
- Made of a durable combination of materials including genuine leather, weather-resistant SaddleHyde, chrome-plated brass and tough plastic frame
- All feature 1-1/2" chrome-plated buckles and genuine leather straps with lockable, quick-release hidden buckles
- Extra-strong plastic back works perfectly with the S4 Quick-Disconnect Mounting System
- S4 saddlebag support brackets (sold separately) are strongly recommended.
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black