| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Black / Silver |
| Size | M |
| Style | Flame |
| Units | Pair |
| Closure | Quick Release |
| Material | Vinyl / Leather |
| Height | 9-1/2" |
| Model | Highwayman Tattoo |
| Product Name | Saddlebag |
| Riding Style | Street |
| Base Color | Black |
| Shape | Slant |
| Features | Detachable Yoke |
| Width | 15" |
| Depth | 6" |
- Made of a durable combination of materials including genuine leather, weather-resistant Saddlehyde and chrome-plated brass
- Genuine leather dual-strap design with heavy-duty, lockable chrome buckles and hidden, lockable quick-release buckles (two locks included; one per bag)
- Removable yoke included for over-the-fender mounting; can also be installed using Saddlemen S4 Quick-Disconnect Saddlebag Docking Post and Fastener Kit
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Size:
- MD
- Color:
- Black