| Specification | Value |
|---|---|
| Base Color | Black |
| Units | Each |
| Height | 6" |
| Material | Foam / Saddlehyde |
| Riding Style | Street |
| Width | 18" |
| Color/Finish | Black |
| Features | Includes Foam Insert |
| Model | Double |
| Product Name | Motorcycle Seat Kit |
| Length | 31" |
- Easy-to-install cover and foam are already assembled, just fit onto original seat base
- Exact fit; conform precisely to original seat pan
- Premium-grade Saddlehyde cover
- High-density, one-piece polyurethane foam base
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1984-1987 | Honda | GL1200 Gold Wing |
- Color:
- Black