| Specification | Value |
|---|---|
| Model | Hog Killers |
| Style | Gravestone |
| Width | 6-1/2" |
| Color/Finish | Black |
| Product Name | Pad |
| Thickness | 1-1/2" |
| Riding Style | Street |
| Height | 6-1/2" |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
- Perfect match for a variety of Saddlemen seats
- Pad can be mounted using OEM/aftermarket bolt patterns or can mount using chrome brackets which are supplied
- Two chrome plated universal brackets are included for sissy bars that don't have permanent mounting holes
- Mounts to Harley-Davidson accessory and most popular aftermarket brands with 5 width
- Made in the U.S.A.
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black