| Specification | Value |
|---|---|
| Base Color | Black |
| Driver Seat Width | 13-1/2" |
| Overall Seat Length | 17-1/4" |
| Product Name | Seat |
| Type | Solo |
| Units | Each |
| Fill Material | Saddlegel |
| Model | Knuckle / Renegade |
| Decoration | Ribbed |
| Riding Style | Street |
| Driver Seat Length | 12" |
| Material | Saddlehyde |
- Hand-crafted Saddlegel provides comfort that is not usually present in a low-profile seat
- Deep, aggressive ribs are carefully stitched into the black brushed Saddlehyde cover
- Instantly transform your bike with this audacious new custom seat
- Plated hardware ensures a perfect fit and simple installation
- Made in the USA
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2018-2020 | Harley-Davidson | FXBB Street Bob 107 |
| 2020, 2023 | Harley-Davidson | FXST Softail Standard 107 |
- Color:
- Black