| Specification | Value |
|---|---|
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Black |
| Height | 8-1/2" |
| Model | R850 |
| Product Name | Roll Bag |
| Units | Each |
| Volume | 13.9 liter |
| Material | Textile |
| Closure | Zipper |
| Depth | 8-1/2" |
| Mounting Position | Rear |
| Riding Style | Street |
| Width | 14" |
- Versatile mounting system installs on luggage rack, back seat or sissy bar; clips onto most Saddlemen touring bags
- Fully rigid; looks great empty or full
- Installs on top of any Saddlemen SaddleStow sissy bar bag
- Top carry handle and shoulder strap included for easy toting off bike
- Constructed of UV-, water- and weather-resistant 1200-denier SaddleTuff
- Dimensions: 14" W x 8.5" H x 8.5" D; measures 850 cubic inches
- Color:
- Black