| Specification | Value |
|---|---|
| Units | Each |
| Product Name | Rack Bag |
| Width | 8" |
| Mounting Position | Rear |
| Model | Adventure Series |
| Closure | Zipper |
| Depth | 7" |
| Features | Expandable / Universal Fitment |
| Riding Style | Off-Road / Street |
| Color/Finish | Black |
| Height | 10" |
| Base Color | Black |
| Material | Textile |
- Shaped to match the rear rack or grab rails of most Adventure or Sportbikes
- Perfectly sized to carry adequate cargo
- 10-lb. capacity
- Measures 8" W x 7" L x 10" T: 13" expanded
- Black rain cover for extra weather protection
- Color:
- Black