| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Sissy Bar Bag |
| Riding Style | Street |
| Style | Studs |
| Color/Finish | Chrome / Black |
| Depth | 8" |
| Features | Backpack Straps / Rain Cover / Universal Fitment |
| Mounting Position | Rear |
| Finish | Chrome |
| Closure | Zipper |
| Material | Synthetic Leather |
| Volume | 36.1 liter |
| Base Color | Black |
| Height | 18" |
| Units | Each |
| Width | 15" |
| Model | Desperado |
- Two full side openings allow easy access to bag contents while bag is still mounted on bike
- Fully adjustable sissy bar mounting system goes on in seconds over any size and style sissy bar pad; once adjusted for your size pad, you never need to adjust it again
- Rigid construction provides rider support and can be leaned back on when mounted on backseat
- Multiple exterior pockets
- Internal adjustable shelf
- Raincover included
- Constructed of UV-resistant leather-grain composite
- Comes with ½" chrome studs
- Roll bag included for extra cargo capacity (also available separately)
- Dimensions: 15" W x 18" H x 8"D. Roll bag measures 14" W x 8½" H x 8½" D
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black