| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Blue |
| Material | Silicone |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / UTV / Street / ATV / Off-Road |
| Base Color | Blue |
| Product Name | Tubing |
| Length | 10' / 305 cm |
| Outside Diameter | 0.39" / 10.00 mm |
| Type | Vent |
| Application | Carbureted |
| Units | Each |
| Inside Diameter | 0.20" / 5.00 mm |
- Can be used for carburetor breather and air pipes, radiator overflow and emission air pipes
- Not designed for pressurized installations.
- Color:
- Blue