| Specification | Value |
|---|---|
| Inside Diameter | 0.16" / 4.00 mm |
| Type | Vent |
| Material | Silicone |
| Base Color | Red |
| Outside Diameter | 8.00 mm / 0.32" |
| Riding Style | Off-Road / Street / Adventure Touring / Dual-Sport / ATV / UTV |
| Length | 10' / 305 cm |
| Product Name | Tubing |
| Application | Carbureted |
| Color/Finish | Red |
| Units | Each |
- Can be used for carburetor breather and air pipes, radiator overflow and emission air pipes
- Not designed for pressurized installations.
- Color:
- Red