| Specification | Value |
|---|---|
| Inside Diameter | 0.20" / 5.00 mm |
| Outside Diameter | 0.39" / 10.00 mm |
| Riding Style | ATV / Off-Road / Adventure Touring / Dual-Sport / Street / UTV |
| Color/Finish | Red |
| Units | Each |
| Length | 10' / 305 cm |
| Material | Silicone |
| Base Color | Red |
| Product Name | Tubing |
| Application | Carbureted |
| Type | Vent |
- Can be used for carburetor breather and air pipes, radiator overflow and emission air pipes
- Not designed for pressurized installations.
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Red