| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Bearing |
| Riding Style | Off-Road |
| Application | Piston |
| Length | 19 mm |
| Type | Needle |
| Outside Diameter | 18 mm |
| Inside Diameter | 14 mm |
| Units | Each |
- Piston pin needle cage bearings are manufactured from precision bearings and high-quality housing material
- Each bearing is packaged in an individual box for easy identification
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1979-1987 | Honda | CR125R |