| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Bearing |
| Riding Style | Off-Road |
| Application | Piston |
| Length | 20 mm |
| Type | Needle |
| Units | Each |
| Inside Diameter | 15 mm |
| Outside Diameter | 19 mm |
- Piston pin needle cage bearings are manufactured from precision bearings and high-quality housing material
- Each bearing is packaged in an individual box for easy identification
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1988-2007 | Suzuki | RM125 |
| 2008 | Suzuki | RM 125 |
| 1994-2005 | Kawasaki | KX125 |
| 1993-2025 | KTM | 125 SX |
| 1993-2003 | KTM | 125 EXC |
| 1999-2003 | KTM | 125 SXS |
| 2007-2008 | KTM | 144 SX |
| 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2025 | KTM | 150 SX |
| 2010-2018 | KTM | 150 XC |
| 2017, 2018, 2019, 2020, 2023, 2024, 2025 | KTM | 150 XC-W |
| 1999 | KTM | 200 EGS |
| 2000-2005 | KTM | 200 EXC |
| 2000-2003 | KTM | 200 MXC |
| 2000-2004 | KTM | 200 SX |
| 2023 | KTM | 150 EXC |
- Supplier:
- Parts Unlimited