| Specification | Value |
|---|---|
| Type | Needle |
| Riding Style | Off-Road |
| Inside Diameter | 15 mm |
| Length | 18 mm |
| Outside Diameter | 20 mm |
| Units | Each |
| Product Name | Bearing |
| Application | Piston |
- Piston pin needle cage bearings are manufactured from precision bearings and high-quality housing material
- Each bearing is packaged in an individual box for easy identification
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1997, 1998, 1999, 2000, 2002 | Yamaha | YZ125 |